KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 4137028
nr 413 7028
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Akvareller, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 3 st, Barnporträtt, signerad, varav en daterad 1928, 13x11, 13x11, 12x15
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 maj 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason